możesz pomóc

czwartek, 30 stycznia 2014
LUSH to globalna firma kosmetyczna. Kładzie ona nacisk na wykorzystywanie w swoich produktach tylko naturalnych produktów organicznych, które są dobre zarówno dla klientów, jak i środowiska. Jest zagorzałym przeciwnikiem przeprowadzania testów na zwierzętach w branży kosmetycznej. Niedawno firma rozpoczęła kampanię, która ma na celu uświadomienie konsumentom okropności, jakim poddawane są zwierzęta podczas testów.


sobota, 25 stycznia 2014
poniedziałek, 23 grudnia 2013
wtorek, 12 czerwca 2012
wtorek, 26 lipca 2011


Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. 

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. 

Co możesz zrobić? 

Wybierz w telefonie osobę, która będzie umiała udzielić takich informacji o Tobie. Zapisz jej nazwę pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency), np. ICE Mama. Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3.

Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski. 


wtorek, 28 czerwca 2011

Powiedzmy, że jest 17.15 i wracasz sam do domu samochodem, po niezwykle ciężkim dniu pracy. Nagle odczuwasz SILNY BÓL w klatce piersiowej, który zaczyna promieniować w kierunku ramienia i w górę w kierunku szczęki. Możesz też mieć kłopoty z oddychaniem, pocić się bez powodu, ogarnia cię lęk lub czujesz że zaraz zwymiotujesz albo zemdlejesz. Jesteś w odległości 5 kilometrów od szpitala. Niestety, nie wiesz czy będziesz w stanie tam dotrzeć. 


Co robić ???


Może byłeś szkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, ale nikt nie poinstruował Cię, jak postępować z samym sobą!


Wielu ludzi w trakcie dokonywania się zawału serca jest zdanych na samych siebie. Osobie, której serce bije nieprawidłowo i która zaczyna odczuwać omdlenie, ZOSTAJE TYLKO ok. 10 sekund zanim utraci przytomność.


Co zatem robić?


Nie panikuj, ale zacznij intensywnie KASZLEĆ


  • Przed każdym kaszlnięciem weź głęboki  oddech. 

  • Kaszel powinien być głęboki i przedłużony w celu ewakuowania plwociny, zalegającej głęboko wewnątrz klatki piersiowej. 

  • Oddech i kaszel powtarzaj co dwie sekundy bez przerwy, aż do chwili przybycia pomocy lub do chwili, w której poczujesz, że serce ponownie bije normalnie. 
Taki kaszel działa jak masaż serca. Głęboki oddech doprowadza tlen do płuc, a ruch związany z kaszlem uciska serce i utrzymuje krążenie krwi. Ciśnienie wywołane uciskiem na serce podczas kaszlu pomaga również odzyskać prawidłowy rytm serca. W ten sposób ofiary ataku serca mogą dotrzeć do szpitala. 


Nawet nie myśl, że Ciebie to nie dotyczy, bo masz mniej niż 25-30 lat. W dzisiejszych czasach, w związku ze zmianą stylu życia, atak serca jest stwierdzany wśród ludzi we wszystkich grupach wiekowych.
wtorek, 27 lipca 2010
Nie patrz obojętnie - obejrzyj krótki film, podpisz petycję.
Możesz pomóc!
 


środa, 18 czerwca 2008
środa, 19 lipca 2006

Minister ochrony środowiska Jan Szyszko wyraził zgodę na budowę obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Tym samym zgodził się na zagładę storczyków, wilków, rysi, głuszców czy orłów bielików... Pokłady torfu mają zostać przebite żelbetonowymi palami, co zaburzy stosunki wodne i spowoduje m.in. wymarcie storczyków, zagrozi chronionym gatunkom ptaków

Poprośmy wspólnie prezydenta o zatrzymanie planów zniszczenia tak pięknego dziedzictwa przyrody.


Formularz znajdziesz klikając na link:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,74178,3491896.html
 
1 , 2
Archiwum
Zakładki:
Nadja zdejmuje
Nadja zdejmuje cz.2