poniedziałek, 29 maja 2006
sobota, 27 maja 2006

Kończy się kadencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pozostający w otwartym konflikcie ze swoim bratem Jarosławem Prezydent, udzielił oficjalnie swego poparcia w nadchodzących wyborach prezydenckich obecnie urzędującemu premierowi Andrzejowi Lepperowi popieranemu przez macierzystą partię SAMOPIS (powstałą w roku 2007 z połączenia Samoobrony, LPR i fundamentalistycznego skrzydła PiS). W kraju trzeci rok z rzędu działa Wielka Komisja Prawa i Sprawiedliwości imienia Jana Pawła II. Po osądzeniu komunistów, socjalistów, liberałów, gejów i lesbijek komisja wnikliwie bada działalność organizacji studenckich, ruchów pacyfistycznych, ekologicznych oraz ludzi nauki. Obrady komisji transmituje na żywo telewizja Trwam-7 "Komisja" oraz trzeci program Radia Maryja. Jerzy Owsiak oskarżany od początku wieku o, cytat, "szerzenie pornografii, działalność rozbijacką w łonie narodu polskiego i organizację akcji charytatywnych na szkodę Caritas Polska" zbiegł z kraju. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, generał Mariusz Kamiński, zapowiada rychłe ujęcie uciekiniera przebywającego najprawdopodobniej w Argentynie. "Akcja "Sie Ma - zaraz Cię mam” dobiega końca." twierdzi generał Kamiński. Polska jest już tylko formalnym członkiem UE. Urzędujący prezydent i premier zostali uznani przez państwa członkowskie UE jako osoby niepożądane. Podobny status prezydent Lech Kaczyński ma w Rosji. Czwarta RP utraciła znaczenie jako kraj tranzytowy (umierają Białystok, Lublin i Rzeszów). Fatalne stosunki z Rosją, z roku na rok pogarszane przez spór dotycząc sprawy katyńskiej, zaowocowały drastycznymi podwyżkami cen nośników energii (benzyna kosztuje 9,50 zł za litr). Rząd forsuje ustawę nacjonalizacyjną. Dobiega końca czternasta już zmiana grupy operacyjnej Narodowego Wojska Polskiego w Iraku, misja "Demokratyczna Pięść". Minister Obrony Narodowej i Kontroli Wewnętrznej Renata Beger oświadczyła, że ze względu na zobowiązania sojusznicze w stosunku do USA, liczba polskich żołnierzy stacjonujących w Iranie i Iraku zostanie zwiększona do sześciu i pół tysiąca. W kraju dobiega końca budowa tarczy antyrakietowej. Beger wątpi w doniesienia prasy niemieckiej jakoby w odpowiedzi na ulokowanie w Polsce amerykańskiego systemu przeciw- rakiet Rosja rozmieściła w Okręgu Kaliningrackim broń jądrową. Powstała w roku 2007 Unia Miast Zachodnich (Poznań, Wrocław, Gdańsk itd.) poszukuje możliwości secesji z IV RP. W kraju odsetek osób z wyższym wykształceniem spadł do 3%. Wyjechali lekarze, informatycy, pielęgniarki. Większość pracuje w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, pozostali w Czechach. W związku z tym, prof. Roman Giertych, Minister Nauki i Katechizacji planuje utworzyć na uczelniach Katolickich dodatkowe kierunki techniczne. Przewiduje się powstanie kierunków Misyjno-Informatycznych, Multimedialnych Technik Sakralnych itp.

Głupawe? Surrealistyczne? Przesadzone? Wydumane? Zbyt nieprawdopodobne, by stało się rzeczywistością?

Jeszcze rok temu nawet najwięksi fantaści nie sądzili, że w wyniku działalności dwóch braci paranoików wicepremierem zostanie młot oderwany od brony, rząd będzie naszpikowany działaczami Młodzieży Wszechpolskiej, facet z twarzą konia i światopoglądem oficera SS pełnić będzie obowiązki Ministra Edukacji Narodowej, a patronem tego zoo będzie ksiądz-dyrektor, którego wyznawcy zagazowaliby Cię i wraz z całą rodziną spalili w piecu za semickie pochodzenie. I jak mawia Ojciec Dyrektor: "Alleluja i do przodu!". Najlepiej na zachód - tam musi być jakaś cywilizacja.

czwartek, 25 maja 2006
piątek, 19 maja 2006
czwartek, 11 maja 2006

Piłkarze Brazylii wchodzą do szatni. Patrzą - a tam tylko jedna koszulka - dla Ronaldinho.
- Dobra, Ronaldinho, będziesz grał sam... – zdecydowali i poszli do pubu na piwo.
Ronaldinho sam, bez bramkarza, całkiem nieźle się spisywał...
Po jakimś czasie reszta drużyny włączyła w pubie telegazetę, żeby zobaczyć jaki wynik - 0:1 dla Brazylii (34' Ronaldinho). Ucieszyli się i wrócili do swoich kufli. Jakiś czas później patrzą w telegazetę, a tam koniec meczu i wynik 1:1 (89’- Rasiak).
Następnego dnia spotykają się z Ronaldinho i mówią:
- Ej, stary, strzelili ci bramkę???! Przecież tak dobrze ci szło...?
- Sorry panowie - odpowiada Ronaldinho - w 46 minucie dostałem czerwoną kartkę...

niedziela, 07 maja 2006
Pewnego razu chłop wziął swoje dziesięć osłów i poszedł do lasu po drzewo. Wracając, zmęczył się, więc wsiadł na jednego, a pozostałe dziewięć pędził przed sobą. Kiedy zbliżał się do wsi policzył osły i stwierdził, że jest ich tylko dziewięć. Zapytał przechodzącego właśnie człowieka:
- Przepraszam, bracie, nie widziałeś po drodze osła?
- A ile ich macie, człowieku?
- Miałem dziesięć, a teraz widzę tylko dziewięć.
- Ja widzę jedenaście
- Jak to? - zdziwił sie chłop
- Dziewięć przed tobą, jeden pod tobą, a ty jedenasty.

piątek, 05 maja 2006

"Ważne i ciekawe jest nie to, czym zło jest (...), lecz to, co z nim robimy.
Bosch wziął je i namalował te niesamowite obrazy.
Stalin wziął je i zlikwidował jedną trzecią mieszkańców swojego kraju"

Archiwum
Zakładki:
Nadja zdejmuje
Nadja zdejmuje cz.2